Faablakok, fa nyílászárók
Faablakok
Amennyiben szeretnénk régi, elöregedett
ablakainkat, ajtóinkat újabbra cserélni, többféle lehetőség is rendelkezésünkre áll. Alapanyagát tekintve háromféle nyílászáró terjedt el, az új ablakunk vagy ajtónk készülhet fából, műanyagból, illetve alumíniumból is.
A három alapanyag közül a fa az egyetlen, ami természetes hatást biztosít, kellemes látványt biztosítva az adott szobának.

A régi, nehezen használható, huzatos ablakunk újabbra cserélésével rengeteg energiát spórolhatunk meg éves szinten, nem beszélve a könnyű működtetésükről.
Az
új ablakok a modern gyártási körülményeknek, illetve a hőszigetelő üvegezésnek köszönhetően jelentősen megnövelik otthonunk kényelmét.
Faablakok alapanyaga
A fából készült nyílászárók gyártása során többféle fafajta áll rendelkezésre. Gyártásuk a történhet tölgyből és lucfenyőből, de az egyik leggyakoribb választása a borovi fenyőre esik.
A borovi fenyő a hajók gyártásától kezdve a bútorok készítésén át rengeteg módon hasznosítható, ezáltal a kültéri és beltéri nyílászárók gyártásához is tökéletes alapanyag. A fenyő eme fajtája sárgás, vöröses illetve barnás színnel rendelkezik, ez a napfény és az idő hatására egy idő után elmélyülhet.
Faablakok felületkezelése
A
borovi fenyőből készített nyílászárókat a gyártásuk során olyan felületkezeléssel látják el, ami által az időjárás, UV sugárzás, valamint fa minőségét rontó kártevők és gombák elleni védelmét még hatékonyabbá teszi.
Ezzel megelőzhető, hogy a fa ablak idő előtt elveszítse felületének szépségét, illetve hogy tönkremenjen. Ezt a védelmet a Milesi vízalapú lazúrral érik el. Ennek köszönhetően a fából készült nyílászáró 7-8 évig védettséggel lesz ellátva, de a felületkezelés megújításával sokkal hosszabb időre is megőrizhetjük a nyílászárók minőségét.
Faablakok hőszigetelése
A fa, köztük a borovi fenyő, nem csak a tartósságról, hanem a viszonylag könnyű megmunkálásról és jó hőszigetelő képességről ismert. A
fából készült nyílászáró hőszigetelését több különböző tényező együttesével érik el. A tok és az ajtó szerkezetének megfelelő minimális vastagsága mellett fontos a nyílót körül ölelő gumiszigetelés is.
Mivel az ablak egyik fő szerepe hogy természetes fényt jutasson a helységbe, ezért a lehetőségekhez mérten minél nagyobb üvegfelülettel kell, hogy rendelkezzen. Az ablakoknál felhasznált üveg két vagy három rétegű, gázzal töltött hőszigetelő üvegezés, ami otthonunkon belül tartja a meleget.